İzmir altyapı projeleriyle büyümeye devam ediyor

banner
İzmir altyapı projeleriyle büyümeye devam ediyor

İstanbul İzmir arasındaki yolu 3,5 saate indirecek İzmir-İstanbul otoyolu Yap-İşlet-Devret modeliyle tamamlanacak. Şu an İstanbul-Bursa arasındaki yolun çalışmalarının büyük bir kısmı tamamlanmış durumda. Dünyanın en uzun asma köprülerinden biri olacak İzmit Körfez Köprüsü’nün ise çalışmaları halen devam etmekte.

Dünyanın en büyük limanları arasına girecek olan Kuzey Ege Limanı (Çandarlı Limanı) 2017 yılında tamamlanacak. Akdeniz’de aktarma merkezi olarak görev alacak bu liman tamamlandığında İzmir’in değeri yükselecektir.

İzmir-Ankara yüksek hızlı tren yolu projesi çift hatlı gerçekleşecek. Saatte 250 km hızla planlanan hattın bitmesinin ardından İzmir-Annkara yolculuk süresi 3,5 saat olacak. Yılda yolcu taşıma kapasitesi 6 milyona yakın olması planlanıyor.

Türkiye’nin en büyük üçüncü kenti İzmir, bu projelerin gerçekleşmesi ile birlikte kentin değerini artıracak, konut projeleri için bir vizyon sunacak. Konut projeleri yapan inşaat firmalarının gözde şehri olduğunu şimdiden söylemek çok güç değil.

Konut Projeleri » Konut Haberleri » İzmir altyapı projeleriyle büyümeye devam ediyor
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ